Wostrey kemp - hlavní fotografie

Wostrey kemp a jeho okolí

obec Ostrá - letecký pohled

Ostrá

www.ostra.cz
Obec Ostrá leží v západní části bývalého okresu Nymburk ve Středočeském kraji, 4 kilometry jihovýchodně od města Lysá nad Labem, s níž byla vždy historicky spjata a 11 kilometrů západně od města Nymburk. Katastrálně sousedí s obcemi Lysá nad Labem, Stratov, Kostomlaty nad Labem, Hradištko a Semice.

Botanicus

Botanicus

www.botanicus.cz
Rádi vás uvítáme na našich historických slavnostech. Otevřeno je od května do září. V těchto dnech si kromě ukázek tradičních řemesel zahřejete své tělo i duši nejen medovinou, kořeněnými víny, ale i zpěvy hudců, tancem a šprýmy kejklíře. V naší velké hodovní síni se občerstvíte nápoji a středověkou krmí připravovanou z čerstvých surovin pěstovaných v těsném sousedství na našich ekologických zahradách.

Zámek Loučeň

www.zamekloucen.cz
Historie barokního zámku Loučeň a přilehlého městečka je velmi zajímavá a bohatá. Den na zámku Loučeň vám přinese neopakovatelné zážitky, které se stanou našimi jedinečnými vzpomínkami. Proto Vás srdečně zveme k nám a troufáme si tvrdit, že zde prožijete krásný den plný nevšedních zážitků.

ZOO Chleby

www.zoochleby.cz
Vzniku zoologické zahrady předcházel běžný klukovský sen mít vlastní ZOO. Chováme více než 100 kusů živočichů ve 40-ti druzích, pěstujeme vzácné dřeviny (více jak 15 druhů bambusů). Specializujeme se na vzácné a ohrožené druhy ptactva. Budeme potěšeni, když i Vy zavítáte do naší „OÁZY POHODY“. Rádi Vás zde přivítám

Lesní Ateliér Kuba - Kersko

www.lesniatelierkuba.cz
V současnosti ateliér obsahuje keramickou dílnu, malou galerii pro autorské výstavy a prodejnu s výrobky z přírodních materiálů. Zde se konají i velké tématické prodejní velikonoční a vánoční výstavy.

Skanzen v Přerove nad Labem

ww.prerovnl.cz
Malebná středočeská obec Přerov na Labem leží v úrodném Polabí mezi Čelákovicemi a Českým Brodem. K našim pamětihodnostem patří skanzen lidové architektury, romantický renesanční zámek s vodním příkopem a muzeum Moto-Velo. Přerov nad Labem je místem, kde se jeho obyvatelům dobře žije a kam se turisté rádi vracejí.

Lázně Poděbrady

www.mesto-podebrady.cz
Historie Poděbrad sahá daleko před počátky českého státu. Původní osada "pode brody" vznikla v blízkosti brodu přes Labe. Město Poděbrady leží v malebné Polabské nížině na řece Labi 50 km východně od hlavního města při dálnici D11. Nadmořská výška 190 m n.m. řadí Poděbrady mezi nejteplejší místa v republice s nejstabilnějším počasím.

Lázně Toušeň

www.slatinnelaznetousen.cz
V příjemné typické středočeské krajině na soutoku Labe a Jizery 25 km severovýchodně od Prahy byly v roce 1868 panem Janem Králíkem založeny lázně. Lázně jsou tvořeny komplexem budov v uzavřeném oploceném areálu s vlastním lázeňským parkem přiléhajícím k budovám spolu s lázeňskou kolonádou. Uzavřený areál zajišťuje klid a pohodu lázeňské léčby a nabízí místa k posezení a relaxaci.

Naučná stezka Údolím Labe

www.stezky.info/naucnestezky/ns-udolim-labe.htm
Spojuje dvě města ve středočeském Polabí (Lysá nad Labem a Čelákovice), seznamujíc na své dlouhé a členité trase nejen s jejich historií, ale rovněž s historií okolního osídlení, geologickou minulostí a flórou a faunou chráněných území – NPR Hrabanovská černava, PR Hrbáčkovy tůně, PR Lipovka – Grado.

Naučná přírodovědná stezka Pustý rybník u Dymokur

www.stezky.info/naucnestezky/ns-pusty-rybnik-dymokury.htm
Seznamuje se zajímavou flórou, faunou a geologickou stavbou okolí rybniční soustavy. Nachází se cca 1 km od obce Dymokury, ležící asi 15 km severovýchodně od Nymburka. Stezka vede lesem nedaleko břehu Pustého rybníka. Trasa stezky je nenáročná, vedoucí výhradně po rovině, lesní cestou až pěšinou.


Všechna práva vyhrazena Ka - Wood, s. r. o., Design: Grafika a webové stránky Jak si přejete